Південна Пальміра

Одеса.pngНаприкінці березня нас гостинно приймали освітяни південної Пальміри. Одеса чудове місто з чудовими людьми. Вони прямі і відверті. Якщо ваші інтереси і системи цінностей співпадуть - разом з цими людьми можна перевернути гори.

Семінар пройшов на базі місцевої спеціалізованої на мовах гімназії. Всі зацікавлені вчителі міста і психологи, що мають практику не лише в школах, зібрались разом, щоб почути про цілісний характер, правильні рішення і про різницю між зменшенням ризику і повним його усуненням в питаннях зараження на ВІЛ/СНІД та інших хвороб, що передаються статевим шляхом.

Традиційно частиною навчального тренінгу є моделювання уроку з програми. Це можливість для вчителів попрацювати разом в одній команді з колегами з інших установ і побачити живу реакцію дітей на програму. Такий урок нам вдалося дати і цього разу. Оскільки конференція проходила під час канікул, вчителі попросили дітей за бажанням прийти і взяти участь в уроках. Діти прийшли. Це був чудовий час.

Особливістю програми є те, що теми, які підіймаються, є часто доволі відвертими і незручними, тому так важливо передусім створити в класі невимушену атмосферу довіри і прийняття. Для цього потрібні щире серце вчителя, яке розділяє переконання, поміщені у програму, бажання вчителя і воля до реалізації. Всі інструменти надано. Атмосферу створити вдалось. Бачити дітей і іхню зацікавленість було справжнім підбадьоренням.

Семінар пройшов недаремно. Вчителі отримала знання, навички, матеріали для викладання, а деякі і просто подружились з нами. Ось один з відгуків: “Починаючи з 2007 року, навчальний курс "Молодь на роздоріжжі" (схвалено Міністерством освіти і науки України) запроваджується у загальноосвітніх навчальних закладах. Головне завдання полягає в тому, щоб вносити зміни в життя молодих людей завдяки формуванню в них цілісного характеру і підвищенню моральних цінностей, що допоможе зробити правильний вибір у вирішальні моменти життя. Велика дяка всім тренерам за інформацію, допомогу, зацікавленість, турботу, продуману подачу. Тепер будемо втілювати в життя та працювати на позитивні довготривалі зміни в Україні.” Юлія Тимошенко.

Після тренінгу 13 квітня ми проводили в Одесі одноденний семінар для зацікавлених. Понад 20 осіб виділили свою суботу, аби провести час з нами. Ми робили презентацію програми “Родинна твердиня” і говорили про стилі батьківства. Почули слухачі презентацію уроку з підручника, розмірковували над темою прощення та порівнювали старозавітню і новозавітню Пасхи.

Наш наступний найближчий захід планується орієнтовно на 10-11 травня. Слідкуйте за нашими оголошеннями і приєднуйтесь. Будемо вам раді!

“Молодь на роздоріжжі” у Львові

20 квітня зусиллями співробітників та волонтерів нашої програми у Львові відбулася зустріч львівськиїх вчителів з засновниками програми МнР у Львові та області - Джином та Даяною Коуп. Ще в 90-х вони приїхали на прстрадянський простір, аби розповісти про принципи християнської етики та моралі у стосунках, шлюбі, у формуванні характеру молоді.

Зустріч відбулась у Палаці мистецтв. Це були і спогади під час спілкування з залом, і підбадьорюючі історії і можливість поділитися досвідом у тому, як ця програма використовується.

Частиною програми була презентація книги “Цілеспрямоване життя” за авторством Ріка Уорена. Ця книга є своєрідним посібником для християн 21 століття, описом образу життя, що ґрунтується на вічних біблійних цілях, а не на мінливих модних течіях. Більше ніж 1200 біблійних посилань та цитат дають можливість критично поглянути на загальноприйняті традиції. Всі бажаючі отримали цю книгу в подарунок.

Під час “відкритого мікрофону” учасники зустрічі підкреслили важливість донесення до школярів і їх батьків не лише певних предметних академічних знінь, але й важливість системи морально-етичних норм, що є запорукою формування цілісної особистості підлітків, а відтак і побудови здорового гармонійного суспільства в майбутньому.

Висловлюємо подяку всім учасникам зустрічі, її організаторам та нашим небайдужим американським друзям!